středa 30. prosince 2015

Letošní šité dárky

Letos jsem nadělovala hodně DIY dárků - šité, jedlé... Plánovala jsem jich ještě víc, ale jaksi jsem do časového plánu nezahrnula, že většinu podzimu budu těžce nepoužitelná a že dárky, které jsem chtěla šít v listopadu, budu došívat 23. prosince do 4 do rána (a další ještě 25. skoro do pěti). Ale co, spánek je pro slabý :D Chudáci moje děti budou zamýšlené dárky dostávat ještě během ledna. Naštěstí jim je celkem jedno, jestli mikinu dostanou pod stromeček nebo o pár týdnů později. To jsou jen moje nervy a stres. Oni si pamatují spoustu balíčků pod stromečkem a jeden, dva top dárky, které jim udělaly největší radost. Ještě že tak :)

Dneska se podělím o šité dárky pro mé sestřičky. Dvěma jsem šila tričko a jedné šátek, každá ještě dostala nějakou další DIY drobnost k tomu a dárek byl uložený v plátěném stahovacím pytlíku. Skoro to vypadalo, že ty pytlíky udělaly největší radost. Napříště se vykašlu na vymýšlení a budu šít jen pytlíky :D
Šátek pro nejstarší sestru jsem šila z úžasně jemného a lehkého bavlněného voálu ve zvláštní tlumené, jakoby "zastaralé" petrolejové barvě. Na kratších stranách je krajka v přírodní barvě.


Trička pro druhé dvě sestřičky jsou z elastických úpletů Paapii, mojí nové lásky. Škoda, že jsem nestihla nafotit i na sobě. Tenhle jednoduchý střih mnohem víc vynikne na postavě. Jen tak rozložený vypadá spíš "babčácky". Vypadá takhle nějak - klik :)

Barvy se mi fotily dost obtížně. To s vránami je prostě šedé, to druhé je takové příjemně šedo-béžové.


No a pytlíky jsem zapomněla nafotit úplně. Mám jen jednu jedinou fotku z průběžného focení postupu (to abych to příště nemusela zas vymýšlet).

Šité dárky pro děti zatím nafocené nemám, takže ty zas někdy jindy :)

9 komentářů:

 1. Krásné dárky :) Letos jsem také šila hodně lidem dárky- mamce a tchyni kabelky, nadšení bylo veliké. I já bych byla nadšená, když bych dostala takové krásné věci, jako jsi dělala ty :) Mohu se zeptat, odkud máš tu látku (voál) na šátek? A z jakého rozměru jsi vycházela? Moc děkuji :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je od Melluzinky, od Art gallery, kolekce Emmy Grace. mellu má ještě poslední kousek, le třeba by šel sehnat i někde jinde nebo v zahraničí.
   Šátek je trojcípý, přepony mají cca 90cm. Chtěla jsem plný metr, ale neměla jsem doma dost krajky a za celý podzim jsme nebyla schopná ji zajít koupit :-/ Určitě by se snesl větší, takhle je spíš takový decentní a já měla představu spíš bohémského, rozevlátého. Tak snad poslouží i tak, třeba do letadla na zakrytí dekoltu před vlezlou klimatizací :D

   Smazat
 2. Krásné, také mě zaujal ten šátek, počkám si na odpověď Tereskitě:-) I já letos zvládla spoustu šitých dárků a měla jsem z toho sama velkou radost, zdálo se, že obdarovaní též.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Na některé jsem už koukala, ale Tvoje šití je trochu jiný level :)

   Smazat
 3. Krásné kousky, Jituš :-)

  OdpovědětSmazat
 4. Tyhle šitý dárky jsou paráda, já jsem je rozdala minulý rok. Tenhle rok nevim jsem úplně marná, co mě napadá jsou nějaký vci z ptákovin třeba nějaký vtipný kostýmy nebo masky :D To se ještě uvidí nějakej čas ještě máme :D

  OdpovědětSmazat

Děkuju za návštěvu a za komentář :)
Všechny reakce mě moc těší a podle možností se snažím i odpovídat.