úterý 4. srpna 2015

#35 Meleme, meleme... - Domácí latte macchiato

Dnes jsme od Florentýny dostali za úkol něco umlít nebo rozdrtit a použít to na přípravu jídla nebo nápoje. Měla jsem v plánu vyrobit nějaké super zdravé smoothie s mletými vločkami a semínky. Nakonec jsem si ale udělala latte z čerstvě namleté kávy, k němu pletenec s javorovým sirupem a pekanovými ořechy (asi jediný koláček, kterým v sámošce těžko odolávám). Někdy je daleko větší výzva nedělat nic než udělat něco. Znáte?


Moje domácí latteA moje kávové propriety. Mlýnek od tchyně, správně vintage. Člověk se trochu nadře, než má namleto na jednu dávku, ale zas si celý ten kávový obřad stihne vychutnat a užít. Mokka konvička. Podobnou mívala kdysi moje babička a já si svoji první na jedno kafíčko koupila po návratu ze Španělska, kde mě rozmazlili dobrou kávou. Žádné instantní cosi. Doma měli tyhle konvičky a jen ti nejmovitější presovač. Káva z ní je výborná, silná a voňavá. A vrtulka z Ikea za celých 29,- :)

Baví mě takhle si s přípravou kávy pohrát. Kapsové kávovary jsou super, všechno šup šup. Ale když si chci kafe užít, tahle dlouhá cesta mi vyhovuje víc. A proto kapsláč ani presovač doma nemám. A krom toho se nám sem stejně nevejde :D

Pomalu se mi po těhotenství a kojení vrací chuť na kávu, tak si jí musím užít, když už konečně můžu a dokud ještě můžu ;)
1 komentář:

  1. Máme doma stejný typ mlýnku, jen v černé barvě i konvičku. Jen ne tak hezky vyleštěnou :)

    OdpovědětVymazat

Děkuju za návštěvu a za komentář :)
Všechny reakce mě moc těší a podle možností se snažím i odpovídat.