Nakonec jsem s výsledkem moc spokojená (zejména když vím, že pořizovací cena je - až na ozdobnou stužku - nula, nula, nic). Skoro se mi ani nechce nechat ho v těch kaťatech řádit v písku.
Kalhoty jsme hned v neděli vyzkoušeli na hřišti v Kroužkách na Vltavě a rovnou letěly do pračky. Tak snad nám těch pár měsíců vydrží, než se Vojtínek konečně pořádně rozchodí.
A ještě několik poznámek k šití
- Střih na kalhoty vznikl obkreslením jiných, které mu sedí. Nejsnazší způsob je obrátit kalhoty na rub, vsunout nohavice do sebe a srovnat švy na sebe, aby byly hezky na hranách a byl vidět tvar jednotlivých částí. Přiložíte na látku a obstřihnete cca 1 cm okolo. Získáte tak jednotlivé díly i se švovým přídavkem. Tenhle postup můžete použít na jakékoli jednoduché oblečení, u kterého nezáleží na každém milimetru (např. tepláky, jednoduché plátěné kalhoty, obyč trička, mikiny apod.).
- Základní střih a postup na capáčky najdete tady. Já jsem si střih vyráběla vlastní, potřebovala jsem větší velikost.
- Capáčky mají dvouvrstvou "podrážku" z džínoviny, obě vrstvy jsou spojené oboustranně zažehlovacím vlizelinem a spirálovitě prošité. Celá podrážka se tím hezky zpevní. Nemají už vnitřní stélku, takže na rozdíl od předlohy nejsou oboustranné.
- Na prošívání kalhot i capáčků jsem použila jenasovou nit z galanterie. Prodávají nejrůznější barvy, výborně se hodí právě na kontrastní štěpování, ale i na různé aplikace na pevnějších látkách. Na jemnější materiály používám obyčejnou nit, jen ji navléknu dvojitě.
- Stužka je z německého Farbenmixu.
Paráda, kolikrát bych nevěřila, jak si jde se starým oblečením vyhrát a stvořit z něj tak parádní kousky, máš na tohle fakt úžasný talent!
OdpovědětVymazatJé, ty jsou supr.... na pískovišti budou valit očka:-)))
OdpovědětVymazat