středa 12. listopadu 2014

Kanzashi kytičky v mateřském centru

Před nějakou dobou se mě Lenka z našeho sboru ptala, jestli bych si nechtěla připravit nějakou kreativní dílnu pro maminky z Rybiček - rodinného centra, které náš sbor provozuje. Jasně, že jsem chtěla :) Volba padla na moje oblíbené kanzashi kytičky. Je to jednoduché, rychlé, efektní a použitelné v praxi. Nerada vyrábím věci, které pak slouží v lepším případě jako lapače prachu v poličce.

Dílnička měla úspěch, účastnice byly velmi šikovné a všechny kytičky byly opravdu povedené. Tak tady je pár fotek (fotila Lenka). Úplně z nich dýchá tvůrčí atmosféra a radost z vlastnoručně vytvořených ozdobiček :)
Látky jsem kupovala na sitiniti.cz, krásné má i Melluzinka, Veselá jehlička nebo třeba Látky Chameleon. Většina e-shopů vám střihne látky už od 10 nebo 20cm, což bohatě stačí. Navíc bývají látky k sobě přiřazené podle kolekcí, takže se nemusíte bát vybrat různé vzory a barvy ze stejné kolekce, bude to určitě hezky ladit. Já jsem takhle nakoupila po 20cm asi od 12 vzorů, doplnila to různými zbytky ze své syslírny, takže jsme měly docela výběr.

Potahovací knoflíčky dostanete na Fleru u Ellisky nebo třeba na Postaráme se.V galanterii se občas dají koupit potahovací knoflíky s plastovým spodkem, které jsou sice levnější než ty celokovové od Ellišky, ale hůř se s nimi pracuje a hlavně nedrží dobře. Tyhle kovové drží perfektně, ještě se mi nestalo, že by se některý později při používání rozevřel. Což se těm obyčejným levným stává.

K potahovacím knoflíkům je třeba pořídit i "udělátko", pomocí kterého se knoflík vytvoří. Návod na potahování knoflíků je třeba tady. Pokud se vám za "udělátko" nechce utrácet, jde to i bez něj.
Potahované knoflíčky jsou obecně super věc - můžete je použít jako knoflíky a ozdobit libovolné fádní oblečení, poslouží jako brož, dají se našít nebo nalepit na sponky a spony nebo třeba na gumičky, nalepit je na magnet nebo špendlík a použít je na nástěnce, ozdobit dárkové krabičky a samozřejmě se dají nalepit na různé k tomu určené bižuterní komponenty (naušnice s puzetou nebo visací s lůžkem, prsteny, sponky s lůžkem atd.)... většina takových nezbytností se sežene na Fleru.

Návod na výrobu kytiček najdete u Rukodělky. My jsme na spodní stranu kytičky přilepily tavnou pistolí kousek plsti, aby byl i rub hezky začištěný. Na filc je možné ještě nalepit brožový můstek, dá se ale i kamkoli našít. Mně se líbí použití na čepičkách, krásné jsou i na sponkách nebo čelenkách. Pro větší holčičky můžete koupit na Fleru jendoduché čelenky k dozdobení, pro menší se víc hodí našít kytičku na lemovací gumičku a tu sešít konci k sobě. Veškerý materiál stojí doslova pár korun a výsledek nadělá spoustu parády a radosti.

Pokud náhodou doma ještě nemáte tavnou lepící pistoli, tak neváhejte a pořiďte si ji. Je super na nejrůznější tvoření od knoflíčků a kytiček přes adventní věnce po nejrůznější tematické dekorace podle ročního odobí.Stačí úplně obyčejná z hobbymarketu nebo třeba z Lidlu.

Přeju hezké tvoření a maminkám z Rybiček ještě jendou děkuju za účast a dobrou náladu :)

1 komentář:

Děkuju za návštěvu a za komentář :)
Všechny reakce mě moc těší a podle možností se snažím i odpovídat.